Hakkımda

Bu, ben olabilirdi!

                                                                                                Bu, ben olabilirdi!

Filiz Elasu “20-30 yaşları arasında, fıstık gibi,çıtır bir hatun olup bir bakanı bir daha baktırır. Çok güzel olmakla birlikte, çok yumşak başlı olup kimseyi kırmaz incitmez, herkesin suyuna gider, hoş ve boş sohbetler etmeyi sever.”

Sevgili arkadaşlar ve de okuyucu kardeşlerim “hakkımda” ayrıntısının gereksiz bir bölüm olup hiçbir anlam ifade etmediğini düşündüğüm için kusuruma bakmayın. Ancak, ısrar edenler olursa diyerekten yukardaki tanımı – ve de fotoğrafı- bir şablon olarak, gönlünüze su serpmesi dileğiyle, dikkatinize sunuyorum!

Bu bağlamda devam edip fiziksel özelliklerimin yanısıra ‘entellektüel üstünlüğümü’ tanıtlayabilmek için, “İlk şiirimi 7 yaşında yazmış olup, 10 yaş civarı Tolstoy’un ününe gözümü dikmiş bulunmaktaydım.” diye devam edebilir ve bircümle kişisel başarı ve zaferlerimin tarihçesini sunabilirim… Ancak, beni olduğu kadar sizi de sıkacağından eminim.

O yüzden, pek çok alan ve konuda borumu öttürmeme neden olacak düzeyde akademik donanıma sahip olup, ekonomist, yazar, radyo programcısı, felsefeci, eğitimci kariyerlerinin hepsine bir şekilde bulaşmış olduğumu ve bunların hiçbirini sahiplenme alçakgönüllülüğüne haiz olmadığımı belirtmek istiyorum. Kısacası “ilelebet öğrenciliği” kendine daha çok yakıştırıp Marks’ın öngördüğü “sabah çöpçü, öğlen öğretmen, akşam ressam” hayalini gerçekleştirme peşinde koşanlardanım.

Size, kamera ya da mikrofonun kendine yöneldiğini hissettiği anda yılışık bir edayla “Beni izlemeye devam edin!” diyen vatandaşlarımız gibi seslenmeyi hiç düşünmüyorum! İsterseniz… Buradaki yazıları okumak, yorum yapmak, kesip biçip yapıştırmakda özgürsünüz. Ancak, bu sitedeki yazıları lütfedip de kullandıktan sonra lütfen referans olarak belirtmeyi unutmayın. Sağlıcakla kalın…

Bu “Hakkımda” yazısı bir “Biyografi” değildir, bu bloğa aittir! Hiçbir şekilde kopyalanması, yazarın izni olmaksızın kullanılması tasvip edilmez.

Başlık fotoğrafında kullanılmış olan  “Galata Kulesi”  temalı foto-resim çalışması Yücel Erkan’a aittir.

 

Reklamlar

4 responses to “Hakkımda

 1. entellektüel değil entelektüel.

  TDK olarak başarılar dileriz 😀

 2. absürdizm, objektivizm,sosyalizm… ve göremediğim başkaları belki. hangisi daha baskın? Yoksa hepsi birden varoluşunu olumlamaya mı hizmet etmekte?

  • Sorunuzu doğru anlayıp anlamadığımdan emin değilim ama anladığım doğruysa, cevabı aşağıda:

   Komplike organizmalar olduğumuz kesin…herbirimizin, istisnasız! Size şu baskın desem hem kendimle hem de doğanın ve yaşamın diyalektiği ile çelişmiş olurum! Üstelik, bir de, dozajını şaşırmış bir ‘neurosis’ halini ifade etmiş olurum! ‘Neyse o’ yani!

   Varoluşu olumlama’ meselesine gelirsek, onun olumlanmadığı an varolmuyoruz zaten! Tüm komplikeliğimize rağmen çok basit yanlarımızın olduğu da kesin ve bunun için beynimize ihtiyaç yok açıkçası. Kısaca, ‘…izm’lerin bunlarla bir alakası yok diye düşünüyorum…. Bu, yani ‘…izm’lerin hizmete girme nedeni, daha çok Robinson Crusoe’nun ‘Cuma öncesi’ ve ‘Cuma sonrası’ na benziyor bence!

   Bilmem, anlamış mıyım ve de anlatabildim mi?

 3. arkadaşlar, hep kafama takılanlardan biriside, türkçemize bir kerlime ekleyip. sonrada bunu konuşmak marifetmiş dibi böbürlenenler. yahu bu dil nerelere giyor diye düşünün biraz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s